Soczewki kontaktowe występują w kilku wariantach. Mamy do wyboru soczewki jednorazowe, miesięczne lub całodobowe. Te ostatnie z roku na rok coraz bardziej zyskują na popularności, gdyż pozwalają najskuteczniej zapomnieć o posiadanej wadzie wzroku. Szkła całodobowe, do których należą soczewki air optix night & day aqua, są doskonałym wyborem dla wszystkich osób, które potrzebują stałej, nieprzerwanej korekcji wzroku. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Całodobowa korekcja wzroku z soczewkami night&day

Soczewki całodobowe, jak sama ich nazwa wskazuje, pozwalają na nieprzerwane noszenie przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Termin ich ważności upływa po 30 dniach, co oznacza, że możemy z nich korzystać przez okrągły miesiąc bez potrzeby zdejmowania, czyszczenia i konserwowania szkieł. Pod tym względem soczewki night&day są zdecydowanie wygodniejsze i mniej problematyczne w użytkowaniu. Są także bardziej ekonomiczne niż korzystanie z soczewek jednorazowych, które pozwalają uniknąć konieczności czyszczenia, ale w ogólnym rozrachunku są bardziej kosztownym rozwiązaniem.

Soczewki całodobowe są dostępne w ofercie większości producentów szkieł kontaktowych. Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne soczewki air optix night & day aqua znanego i cenionego w branży okulistycznej producenta Alcon. Są to wysokiej jakości szkła kontaktowe, które charakteryzują się wysoką przepuszczalnością tlenu, optymalnym nawilżeniem oraz skuteczną ochroną przed zanieczyszczeniami. Specjalna technologia SmartShield dostępna wyłącznie w soczewkach air optix night & day aqua zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń zapewniając ochronę oczu na najwyższym poziomie. W efekcie, soczewki oferują taką samą jakość widzenia oraz komfort noszenia pierwszego i ostatniego dnia ich noszenia.

Soczewki całodobowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Dlaczego warto sięgnąć po soczewki całodobowe?

Soczewki całodobowe to nowoczesne produkty okulistyczne, które powstały jako odpowiedź na potrzeby osób prowadzących nocny tryb życia. Wcześniej tacy użytkownicy soczewek byli zmuszeni albo do korzystania w nocy z klasycznych okularów albo zakładania kolejnej pary soczewek jednorazowych, co nie było zdrowe dla oczu oraz generowało nadmierne koszty. Pojawienie się soczewek night&day całkowicie wyeliminowało te problemy oraz pozwoliło cieszyć się doskonałą jakością widzenia o każdej porze dnia i nocy.

Z zalet takiego rozwiązania na co dzień skorzysta wiele osób. Całodobowe soczewki air optix night & day aqua z pewnością docenią osoby pracujące w trybie zmianowym, których dyżury przypadają na godziny nocne, zawodowi kierowcy podróżujący w dzień i nocy oraz rodzice małych dzieci, którzy często wstają w nocy do swoich pociech. Soczewki, których nie trzeba zdejmować na noc okażą się także doskonałym rozwiązaniem na dłuższe wakacyjne wyjazdy, podróże służbowe oraz imprezy, kiedy nie mamy możliwości prawidłowego zadbania o czystość i higienę zwykłych szkieł. Ich wykonanie z wysokiej jakości materiałów zapewnia komfortowe noszenie oraz pozwala skutecznie zapomnieć o posiadanej wadzie wzroku i w pełni cieszyć się życiem.