Najlepsze narzędzia do wideokonferencji sprawiły, że łączenie się online ze współpracownikami stało się łatwe i wygodne. Proponowane oprogramowania umożliwiły wielu firmom kontynuowanie działalności podczas obecnej pandemii. Sprawdź, z jakiego rozwiązania warto skorzystać!

Google Hangouts

To prosty sposób na połączenie się z kontaktami Google (lub osobami nienależącymi do sieci). Google Hangouts sprawdzi się doskonale podczas indywidualnych rozmów z pracownikiem, spotkań zespołu, przedstawiania prezentacji. Wspiera komunikację w ramach zespołu, a także pozwala dotrzeć do zewnętrznych odbiorców. Korzystając z Google Hangouts, możesz prowadzić bezpłatne webinary.

4 najlepsze narzędzia do wideokonferencji

UberConference

Jeśli Twój zespół liczy do 10 osób, możesz wypróbować darmową wersję UberConference. Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji rozmowa video może potrwać maksymalnie 45 minut.  Wspomniane rozwiązanie pozwala na nieograniczoną liczbę wideokonferencji, dlatego sprawdzi się podczas spotkań 1-1 lub comiesięcznego podsumowania pracy zespołu.

GoToMeeting

To samodzielna usługa spotkań online świadczona przez LogMeln. Zapewnia konferencje audio i wideo, a także udostępnianie ekranu. Co ważne, możesz skonfigurować i rozpocząć spotkanie z urządzenia mobilnego. GoToMetting proponuje ustawienia maksymalizujące jakość obrazu i połączeń. Wystarczy jedno dotknięcie, aby zaprosić kogoś do spotkania i czatu. Wspomnianą aplikację możesz ściągnąć zarówno na Androida, jak i na iOS.

4 najlepsze narzędzia do wideokonferencji

Zoom

Jeśli Twój zespół liczy do 100 osób, możesz skorzystać z bezpłatnej wersji.  Na ekranie może pojawić się do 49 użytkowników, których nie da się podsłuchiwać. Zoom oferuje konfigurowalne tła, dzięki czemu możesz je dopasować do swoich potrzeb. Jeżeli zdecydujesz się na darmową wersję, pamiętaj, że spotkanie może potrwać maksymalnie 40 minut. Zoom pozwala prowadzić nieograniczoną liczbę spotkań z jakością video do 720 p. Użytkownicy mogą dołączyć do wideokonferencji za pomocą przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnego lub tradycyjnego połączenia telefonicznego. Korzystając z Zooma, musisz się liczyć z tym, że w każdej chwili spotkanie mogą zakłócić trolle, używające wulgarnego i rasistowskiego języka. Jeśli wykupisz jeden z pakietów premium, uzyskasz zaawansowane funkcje, takie jak zarządzanie użytkownikami, współpraca, pomoc telefoniczna, niestandardowe identyfikatory spotkań dla poszczególnych uczestników.