Mobilność pozwala zyskać na czasie który to jest bardzo cenną walutą. Faktem jest, że nawet jeżeli w konkretnym przedsiębiorstwie samochód służbowy nie jest koniecznością to i tak bardzo się przydaje. Nieraz trzeba coś przetransportować czy szybko załatwić sprawę na hurtowni, w urzędzie bądź u klienta.

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem samochodu dla firmy, ale hamuje Cię fakt, że to spory wydatek, lub zastanawiasz się nad kupnem kolejnego koniecznie rozważ wynajem aut dla firm.

Dlaczego warto wynająć samochód służbowy?

Zalety takiego rozwiązania? Na pierwszy plan wysuwają się względy finansowe. Jeżeli samochód nie jest potrzebny w Twojej firmie w sposób ciągły, to nie ma sensu go kupować. Wynajem aut dla firm w takim wypadku przedstawia się o wiele korzystniej niż kupno samochodu na własność, dbanie o naprawy, opłacanie ubezpieczeń itd. 

Z tego względu na opcję wynajmu samochodu często decydują się przedsiębiorstwa które dopiero debiutują na rynku. Zyskują wszelkie atuty posiadania samochodu do dyspozycji, bez konieczności jego zakupu, dzięki czemu pieniądze mogą przeznaczyć na rozwój firmy. 

Za wynajem samochodu wystawiana jest faktura, wraz z bilingami więc można to uwzględnić w kosztach przedsiębiorstwa.

Kolejną zaletą jest to, że samochody na wynajem to pojazdy komfortowe, wzbogacone o nowoczesne wyposażenie. Nie tylko dobrze się prezentują, ale i są regularnie sprawdzane pod kątem sprawności.

Jakie są zalety wynajmu auta dla firmy?

Wynajem aut dla firm małych i dużych

Możliwość wynajmu samochodów to opcja zarówno dla niewielkich jak i dużych firm. 

Zdarza się, że firmy posiadają już swoje pojazdy, ale np. sezonowo występuje większy ruch w interesie, wszystkie samochody są zajęte i co wtedy? Raczej nie ma sensu kupować, bądź brać w leasing kolejnego. Można wtedy zdecydować się na wynajem samochodu na potrzebny okres i utrzymać tempo działań, bez konieczności ponoszenia wydatku na zakup następnego samochodu. 

Można pokusić się o stwierdzenie, że wynajem samochodu to korzystanie ze wszelkich udogodnień jakie niesie ze sobą posiadanie samochodu, bez konieczności kupowania go i opłacania wszelkich składek.

Zważywszy na to, że wynajem wychodzi o wiele korzystniej cenowo niż kupno samochodu na własność, jest to rozwiązanie które zyskuje sobie ogromną popularność w firmach które dopiero wchodzą na rynek. Dzięki temu, pieniądze mogą przeznaczyć na rozwój i działania promocyjne, zamiast lokować je w pojeździe który owszem, będzie potrzebny, ale od czasu do czasu. 

Wynajmij samochód dla firmy

Tak jak różne są firmy, tak różne są ich zapotrzebowania na samochody. Dlatego też istnieje kilka opcji wynajmu samochodu. W Traficar.pl opracowano 3 opcje: na zawołanie, na vouchery oraz na wyłączność. W pierwszej opcji za pomocą aplikacji aktywujesz ilość kont służbowych na jakich Ci zależy. W drugiej opcji przekazujesz pracownikom przedpłacone vouchery. Możliwość ostatnia zarezerwowana jest dla firm które potrzebują określonej ilości samochodów na wyłączność. 

Zastanów się jakie masz potrzeby i zdecyduj jaki model wynajmu będzie najlepszy dla Twojej firmy. To się opłaca.