Na rynku pojawiają się firmy zajmujące się tworzeniem czegoś takiego jak platforma sklep internetowy. Jedynie czego potrzebują od zleceniodawcy to cel, pozostałe kwestie dotyczące wdrażania biorą na swoje barki. Tego typu firmy posiadają doświadczenie dzięki współpracy z popularnymi markami pochodzących z różnych obszarów, dla których realizowali projekty sklepów internetowych na bardzo wysokim poziomie. Najbardziej cenione firmy w branży wyróżniają się posiadaniem statusu platynowego partnera PrestaShop, jeżeli na takiej platformie pracują oczywiście. Tego typu przedsiębiorstwa zajmują się zarówno mniejszymi, jak i większymi firmami, niezależnie czy posiadają kilkadziesiąt tysięcy produktów czy kilkaset.

Na czym polega proces wdrożenia ECOMMERCE? – platforma sklep internetowy

Działania dążące do stworzenia – platforma sklep internetowy – muszą rozpocząć się od analizy środowiska biznesowego. Nie ma projektu sklepu bez dogłębnej weryfikacji otoczenia danej firmy. Dzięki takim działaniom można zrozumieć potrzeby i oczekiwania klienta, a dzięki temu zaprojektować właściwy sklep, który będzie do nich dopasowany. Tymi działaniami zwykle zajmują się User Experience po to, by przedstawić jak najbardziej funkcjonalny i skuteczny eCommerce. Do ich głównych zadań należą: warsztaty zbierania wymagań z zamawiającym; analiza branży, konkurencji, produktów i klientów; ilościowe i jakościowe badania wśród potencjalnych i/lub aktualnych klientów sklepu; analiza działania obecnego eCommerce i zachowań klientów. Po podjęciu tych czynności można przejść do kolejnego kroku, czyli etapu kreowania sklepu online.

Chodzi o projektowanie strony od strony wizualnej. Tymi czynnościami często zajmują się UX-designerzy. Wszystko po to, by sklep internetowy był nie tylko odpowiedni pod kątem estetyki, musi być funkcjonalny, przejrzysty i zrozumiały dla użytkownika.

Następnie ma miejsce projektowanie graficzne, którym zwykle zajmuje się dział graficzny, dzięki któremu projekt nabiera odpowiednich kolorów. Wszystko chodzi o to, by sklep i jego estetyka odpowiadała branży, prezentowanym produktom oraz zamawiającej go firmie.

Kreowanie sklepów internetowych

Prace nad wdrożeniem PrestaShop oraz gwarancja na sklep

Bardzo często kreowane sklepy internetowe przez specjalistów w tej dziedzinie opierają się na platformie PrestaShop. Wdrażają projekt sklepu właśnie w oparciu o tą platformę. Ponadto, skupiają się na tworzeniu indywidualnych funkcjonalności, integracji, narzędzi do obsługi sklepu i wszelkich aplikacji, które wspierają działanie sklepu.

Firmy projektujące sklepy internetowe często nakładają gwarancję na swoje projekty, które weszły w życie. Po zakończeniu współpracy nadal firma może liczyć na pomoc osoby odpowiedzialnej za projekt sklepu, może wspierać w sytuacji wystąpienia jakichkolwiek trudności. Ciągły kontakt sprzyja również w wdrażaniu nowych rozwiązań i ulepszeń tak, by dążyć do nieustannego rozwoju prowadzonego przez siebie sklepu internetowego. Nic więc dziwnego, że popularność firm zajmujących się projektowaniem sklepów online jest tak duża.