W dzisiejszych czasach rynek przesycony jest różnego rodzaju produktami. Aby odnieść sukces w sprzedaży, należy znaleźć niszę i starać się w skuteczny sposób dotrzeć do odpowiednich, wyselekcjonowanych odbiorców. W początkowej fazie wprowadzania towaru na rynek mamy ograniczone środki reklamowe oraz możliwości dotarcia do konsumentów. Istotne zatem jest prawidłowe targetowanie działań reklamowych. 

Czy warto zacząć działania wizerunkowe z pomocą Google Ads?

W momencie, kiedy wprowadzany na rynek nasz produkt nie jest on jeszcze znany odbiorcom. Stąd też reklamy nie będą się wyświetlać lub będą się pojawiały rzadko. Warto skorzystać z pomocy reklam Google Ads. Kampanie tworzone w ramach Google Ads opierają się głównie na kampaniach w sieci reklamowej w postaci banerów lub reklam estetycznych. Ciekawą opcją jest również stworzenie reklamy wideo i promowanie jej na platformie YouTube. Możemy tam znaleźć wiele możliwości dotarcia do wybranej przez nas grupy docelowej. 

Współpraca z influencerami

Jeśli chcesz dotrzeć ze swoim produktem do jak największej ilości osób, warto skorzystać z pomocy blogerów lub influencerów. Aby, działania te przynosiły korzyści, ważny jest odpowiedni dobór osób, którym zaproponujemy współpracę. 

Jak skutecznie promować innowacyjne produkty?

Budowanie zasięgu w mediach społecznościowych

Jeśli zdecydujesz się na współpracę z influencerami, których głównym środowiskiem pracy są media społecznościowe, ważne jest utworzenie fanpage Twojego produktu i aktywne reklamowanie go w sieci. Najważniejsze to, aby pamiętać o kierowaniu komunikatu do naszej grupy docelowej. Dzięki Facebookowi i Instagramowi dotarcie do interesujących nas odbiorców będzie skuteczne. Reklamy kierowane mogą być także do odbiorców podobnych do Twoich fanów lub osób, które dokonały zakupy produktu. 

Marketing szeptany

Niestety marketing szpetany nie cieszy się zbyt dobrą opinia, jednak odpowiednie przeprowadzenie tego działania może pozytywnie wpłynąć na rozpoznawalność Twojego produktu. Stosowanie marketingu szeptanego sprawdza się na facebookowych grupach. Najważniejsze to, by nie umieszczać postów ze zbyt dużą częstotliwością.