Duże znaczenie w kampaniach promocyjnych, a także w budowaniu zarówno świadomości marki, jak i pozytywnych relacji z klientami i kontrahentami, odgrywają upominki promocyjne. Dzisiaj jednak nie wystarczy dać komuś za darmo jakiegoś gadżetu z firmowym nadrukiem. Jeśli chcemy być zapamiętani i pozytywnie kojarzeni, musimy się wysilić.

Oto ranking oryginalnych i niecodziennych gadżetów reklamowych, które nie pozostawią obojętnym nikogo i z pewnością na długo zapiszą się w pamięci obdarowanej osoby.

1. Długopisy ekologiczne

O ile długopisy reklamowe mają już bardzo długą tradycję, w świecie marketingu i promocji, o tyle ekologiczne długopisy z nadrukiem lub grawerem są czymś stosunkowo nowym i niezwykle popularnym. Ekologiczne długopisy reklamowe są zazwyczaj wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu lub biodegradowalnych, takich jak np. papier czy drewno. Jest to numer jeden rankingu, ponieważ są to uniwersalne gadżety reklamowe, dodatkowo są niedrogie, przyjazne dla środowiska i oryginalne!

2. Drewniana pamięć USB z grawerem

Ciekawym i niecodziennym gadżetem reklamowym, a przy tym również ekologicznym, jest drewniana pamięć USB, która jest przy tym niezwykle praktycznym upominkiem. Dlatego znalazła się na drugim miejscu rankingu!

3. Kubki termiczne

Kolejnym gadżetem reklamowym, który stanowi niecodzienny i funkcjonalny nośnik reklamy, jest kubek termiczny. Duże pole nadruku pozwala na umieszczenie większego znaku lub dłuższego tekstu. Z takiego upominku ucieszy się z pewnością każda osoba, która lubi w podróży wypić coś ciepłego.

4. Powerbank

Powerbank z grawerem to już upominek z wyższej półki, ale na pewno zostanie doceniony. W obecnych czasach tego typu gadżety reklamowe spotykają się z dużym uznaniem klientów i kontrahentów, dlatego warto na nie postawić!

Oryginalne gadżety reklamowe – ranking!

5. Etui na telefon z filcu

Pierwszą piątkę rankingu na oryginalne gadżety reklamowe zamyka etui z filcu. Jest to interesujący i niecodzienny, a przy tym bardzo praktyczny upominek reklamowy, który można znakować eleganckim grawerem lub nadrukiem.

6. Ładowarki bezprzewodowe

Ładowarka bezprzewodowa z nadrukiem to także świetny gadżet reklamowy, zwłaszcza dla firm zajmujących się dystrybucją czy sprzedażą akcesoriów mobilnych, choć nie tylko!

7. Zaślepka na kamerę

Upominek promocyjny w postaci zaślepki na kamerę w laptopie lub tablecie? Dlaczego nie! To niecodzienny gadżet, ale jest niezwykle przydatny. Dostępne są zarówno nakładki zakładane na kamerę od góry, jak i zaślepki przyklejane na taśmę samoprzylepną dla laptopów, w których kamera zainstalowana jest u dołu monitora.

8. Bloker dźwięku

Nowoczesny bloker dźwięku to zaskakujący gadżet reklamowy, który obok zaślepki na kamerę, stanowi zabezpieczenie przed niepożądanym wyłudzeniem informacji na nasz temat. Bloker dźwięku blokuje możliwość uruchomienia mikrofonu w naszym komputerze lub smartfonie i podsłuchiwanie nas przez hakera.

9. Brelok z filcu

Jeśli potrzebne są nam tanie, a przy tym interesujące gadżety reklamowe, to różnokolorowe breloki z filcu doskonale się nadadzą. Są to praktyczne gadżety, a fakt, że są zrobione z filcu, nadaje im oryginalności i powiewu świeżości.

10. Głośnik bluetooth

Ranking na oryginalne gadżety reklamowe zamykają głośniki bluetooth, na które można nanieść nadruk lub grawer promocyjny. Tego typu akcesoria są dzisiaj bardzo popularne. Co istotne, dostępne są głośniki z obudową drewnianą lub wykończoną materiałem, co czyni je jeszcze bardziej zaskakującymi.