Chcesz oglądać zdjęcia w Internecie? Nic prostszego, wystarczy zalogować na dowolnej stronie lub aplikacji społecznościowej, a zobaczysz niekończący się strumień nowych fotografii. Są aktualizowane na bieżąco. Z drugiej jednak strony znalezienie zdjęć, których możesz użyć w swoich projektach (na stronie internetowej, blogu lub w profilach społecznościowych), to zupełnie inna historia.

 Dobra wiadomość jest taka, że w Internecie znajdują się darmowe banki zdjęć. Możesz z nich korzystać etycznie i zgodnie z prawem, ale musisz wiedzieć, gdzie szukać.

Pixabay

Oferuje jedną z największych kolekcji bezpłatnych zdjęć online. Zawiera ponad milion zdjęć. Obejmuje grafiki wektorowe, ilustracje, a nawet filmy. Po znalezieniu odpowiedniego zdjęcia możesz wybrać rozdzielczość i zaznaczyć captcha, by je pobrać. Jeśli chcesz, zarejestruj się za darmo. Wtedy nie musisz już myśleć o captcha. 

EveryStockPhoto

Ma atrakcyjny, łatwy w obsłudze interfejs. Wyświetla kilka najpopularniejszych wyszukiwań po lewej stronie. Jeśli korzystasz ze wbudowanego paska wyszukiwania, witryna kompiluje obrazy z wielu zasobów. Prezentuje je w klasycznym widoku miniatur albo kolumny. 

Po kliknięciu zdjęcia wyświetli Ci się nazwisko fotografa, typ licencji, rozdzielczość i kilka innych ważnych informacji. W wielu przypadkach, by ściągnąć grafikę, musisz zarejestrować bezpłatne konto.

7 stron, z których można pobrać darmowe zdjęcia

Wikimedia

Dzięki ponad 54 milionom plików multimedialnych dostępnych za darmo Wikimedia jest kolejnym doskonałym narzędziem do wyszukiwania różnego rodzaju treści. Pozwala przesyłać, oznaczać i kategoryzować pliki. Większość z nich możesz udostępniać i modyfikować pod warunkiem, że przypiszesz oryginalnego autora lub licencjonodawcę. Strona zawiera dość obszerną listę kategorii, od natury po inżynierię.

Pexels

Pozwala wszystkim na przesyłanie zdjęć, a następnie administratorzy wybierają najlepsze z nich. Możesz przeglądać obrazy według tematów, w tym lokalizacji, emocji i rozrywek, a także wyszukiwać określone grafiki. Pexels cieszy się dużą popularnością wśród projektantów stron internetowych i aplikacji.

StockSnap.io

Oferuje piękne, bezpłatne zdjęcia i obrazy w wysokiej rozdzielczości. Ma również bardzo przydatną funkcję wyszukiwania. Dzięki niej możesz łatwiej przeglądać tysiące dostępnych zdjęć. 

Ponadto strona śledzi wyświetlenia i pliki do pobrania. Wystarczy kilka kliknięć, by znaleźć najpopularniejsze grafiki. StockSnap dodaje setki zdjęć każdego dnia. 

Dreamstime

Początkowo niewielka strona internetowa ze zdjęciami stockowymi zgromadziła utalentowaną i aktywną społeczność. Starała się zapewnić atrakcyjne treści wizualne na wszystkich poziomach i dla wszystkich budżetów. Wkrótce Dreamstime stał się jednym z liderów w branży. Obecnie zrzesza największą społecznością fotograficzną na świecie.

7 stron, z których można pobrać darmowe zdjęcia

Unsplash

Piękne darmowe zdjęcia znajdziesz też na Unsplash. To duża baza wysokiej jakości grafik w wysokiej rozdzielczości. Oferuje mnóstwo różnych kategorii. Aby uniknąć Captcha przy każdym pobieraniu, musisz się zalogować. Zdjęcia są objęte licencją Creative Commons Zero (CC0). To oznacza, że możesz je kopiować, modyfikować, udostępniać lub wykorzystywać w celach komercyjnych. Nie trzeba podawać atrybucji.