Chińska gospodarka dynamicznie się rozwija, niepomna na jakiekolwiek kryzysy. Jako, że jest to rynek bardzo chłonny, z ogromnym potencjałem, pojawia się pokusa aby towary nie tylko z Chin importować, ale zająć się również eksportem do tego kraju. Jak zacząć proces wkraczania na ten rynek i pozyskiwania partnerów biznesowych?

Eksport do Chin - od czego zacząć

Państwo Środka kojarzy się raczej z importowaniem z niego towarów, czy jest więc sens ruszać z eksportem, do takiego giganta produkcyjnego? Jak najbardziej. Dzięki temu, że status materialny chińskiego społeczeństwa poprawia się i zmienia się też mentalność(chińczycy zaczynają stawiać na towary lepsze jakościowo), otwiera się furtka dla przedsiębiorców planujących ekspansję na rynek chiński. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj www.eastanalytics.com/doradztwo-chiny/ Możliwości są ogromne, należy jednak pamiętać, że rynek chiński jest specyficzny. Bariera językowa, oraz różnice kulturowe mogą skutecznie wstrzymać nawet obiecujący z założenia projekt. Dlatego kierując pierwsze kroki w kierunku biznesu w Chinach, warto skorzystać z usług firmy konsultingowej.

Dlaczego warto eksportować do Chin?

Bogacące się społeczeństwo najludniejszego kraju świata, chłonny rynek chiński sprawiają, że wielu europejskich przedsiębiorców chce właśnie tam kierować swoją ofertę. Chiny są otwarte na eksporterów i wprowadziły dla nich ulgi podatkowe( w określonych strefach ekonomicznych). Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod linkiem www.eastanalytics.com/doradztwo-chiny/

Dlaczego warto eksportować do Chin i na co zwrócić uwagę?

Konsulting w Chinach

Coś co sprawdza się w relacjach biznesowych w Europie, w Azji może być zupełnie nietrafione. Chcesz zyskać partnerów biznesowych w Chinach? W takim razie należy zrozumieć etykietę biznesową jaka tam panuje, a jest zgoła odmienna niż nasza. Nawet z pozoru drobny szczegół, może przesądzić o tym, że potencjalny partner biznesowy zrezygnuje z oferty. Jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia w biznesie w Chinach, fachowa firma doradcza wiele ułatwi. 

Consulting Chiny - w czym może Ci pomóc?

Co można znaleźć w ofercie usług firm consultingowych, co przedstawia ogromną wartość dla ambitnego przedsiębiorcy chcącego podbić rynek chiński? Bez względu na to gdzie chcemy uderzyć z naszą ofertą, kluczowa jest analiza rynku na którym chcemy działać. 

Jak wygląda aktualny rynek w danej branży, w danym regionie? Jakie są czynniki ryzyka? Jak przedstawia się konkurencja i jakie na jej tle ma się przewagi konkurencyjne? Te dane pozwolą zaplanować strategię działania, dopasowaną do okoliczności. 

Firma doradcza zbierze je za Ciebie - z dużą dokładnością. 

Co więcej w Chinach funkcjonuje dosyć zawiły system prawny. Przepisy często się zmieniają, a interpretacja niektórych z nich zależy od lokalnych władz. Rejestrowanie firmy w Chinach nie jest łatwe i wymaga sporo zachodu(więcej na ten temat w artykule na www.eastanalytics.com/doradztwo-chiny/ ).

Sprawdzona firma konsultingowa to ogromna pomoc w planowaniu ekspansji i zdobywaniu partnerów biznesowych, przy jednoczesnej pomocy z kwestiami prawnymi.