Bardzo popularną metodą pozyskiwania aut dla firm jest długoterminowy wynajem samochodu. Cechuje ich niski koszt, interesujące i nowoczesne samochody oraz ogromny komfort, wynikający z tej formy powoduje, że na Zachodzie ponad 80% służbowych samochodów pochodzi z wynajmu długoterminowego. W naszym kraju widać wyraźny wzrost, usługa ta bardzo często jest wybierana przez przedsiębiorców – szczególnie teraz w czasach pandemii, gdzie zakup własnego samochodu służbowego wiąże się  z dużym ryzykiem. Warto przyjrzeć się dokładnie temu rozwiązaniu i zweryfikować, czy rzeczywiście jest to opłacalne rozwiązanie?

Czy właściwie jest długoterminowy wynajem samochodu?

To nowa alternatywa do kupna własnych samochodów oraz tych branych w formie leasingu. To bardzo zbliżona wersja leasingu operacyjnego bez dokonania kupna samochodu na koniec czasu trwania umowy. Jest to bardzo korzystna forma finansowania samochodów służbowych. Klienci biznesowi nie muszą martwić się o usługi serwisowe, administracyjne czy księgowe. Są one wszystkie po stronie firmy wynajmującej samochody. To ona zapewnia obsługę w zakresie napraw, przeglądów okresowych, wykupienia polisy AC, OC itp. Jedyną kwestią, o którą muszą zatroszczyć się firmy korzystające z tej usługi to systematyczne opłacanie ustalonych rat miesięcznych.

Długoterminowy wynajem dla firm – czy jest to korzystne rozwiązanie?

Główne atuty długoterminowego wynajmu samochodu

Jest to rozwiązanie, które dopiero co weszło do mainstreamu i zostaje coraz bardziej popularyzowane wśród przedsiębiorców. Warto poznać jakie zalety wynikają z tego rozwiązania. Do tych najważniejszych należą stały, przewidywalny koszt miesięczny – rata zostaje ustalana w momencie podpisywania umowy, kompleksowa usługa – wypożyczalnia zapewnia wszystkie przeglądy, wymianę opon, oleju, wszelkie naprawy oraz ubezpieczenia. To ogromna wygoda dla przedsiębiorcy, gdyż nie musi tracić czasu, ani pieniędzy na te kwestie. Ponadto klient nie musi uiszczać żadnej opłaty własnej oprócz pierwszej raty. Pozwala to na rozbudowanie własnej floty o kolejne samochody bez ponoszenia zbyt dużych kosztów początkowych. Ogromnym walorem jest szeroka oferta nowoczesnych samochodów. Wypożyczalnie dbają o wysoką jakość i niezawodny stan techniczny swojej floty oraz o różnorodność marek i modeli. Firma, decydując się na długoterminowy wynajem samochodów otrzymuje korzyści podatkowe, ponieważ wynajem ten może wpisać w koszty uzyskania przychodów, co zezwala na odpisanie tej kwoty od podatku.

Express Car Rental – wynajem samochodów Kraków

To firma, oferująca profesjonalny wynajem samochodów w stolicy Małopolski i nie tylko. Wyróżniają się wielotysięcznym parkiem pojazdów, w którym znajdują się zarówno nowoczesne auta osobowe, jak i dostawcze i ciężarowe. Ich priorytetem jest zapewnienie jak największej wygody i bezpieczeństwa swym klientom. Na rynku istnieją już od przeszło 25 lat, co pozwala im określać się mianem Lidera w tej branży. Ich wieloletnie doświadczenie zaowocowało powstaniem nowej jakości w obsłudze klientów biznesowych, jak i indywidualnych.

Partnerem merytorycznym materiału jest Express.pl – wynajem aut Kraków.